ckp.lv

Home Kolektīvi

Kolektīvi

Bērnu klubs “Polska chatka”


Kopš 2011.gada septembra Poļu kultūras centrā (PKC) darbojas bērnu klubs, par kura dalībniekiem ir kļuvuši J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija pirmo klašu skolnieki. Klubā biedriem ir iespēja četras dienas nedēļā atrasties PKC līdz plkst.17.00 vakarā, kur viņus pieskata pieaugušie - brīvprātīgie studenti no Latvijas un Polijas. Bērniem ir iespēja piedalīties radošajos kolektīvos, tādos kā teatrālā studija “Smaidīga varavīksne” un vokālajā kolektīvā ”Barwy Daugawy” (lat.val. „Daugavas krāsas”). Kluba biedri ar rotaļu palīdzību mācās poļu valodu, apgūt valodu palīdz arī saskarsme ar studentiem no Polijas, kuri atbrauc uz Daugavpili starptautiskās apmaiņās programmas ERASMUS ietvaros, kā arī ar saskarsme vietējiem poļu izcelsmes studentiem, kuri aktīvi darbojas Poļu studentu klubā.
Gada laikā, kluba organizatori, novērojot to kā attīstās viņu audzēkņi, ar lepnumu varēja  jāatzīmē, ka šāda veida ārpusskolas mācību forma sevi ir pierādījusi. Centra darbinieki kā arī poļu un latviešu studenti - brīvprātīgie ir pielikuši maksimums pūļu ne tikai, lai padziļinātu bērnu zināšanas dotajā gadījumā tieši poļu valodā, bet arī iesaistīt bērnus PKC kultūras darbībā. Proti: sagatavojot skolēnus, lai tie varētu piedalīties dažādos daiļlasītāju konkursos, kuri notika PKC telpās, kā arī reģionāla līmeņa konkursos, tādos kā latviešu un poļu dziesmas konkursā; jaunajiem māksliniekiem tika dota iespēja uzstāties svētku koncertā, kurš bija veltīts Latvijas un Polijas neatkarības dienai, kurš notika  2011.gada 13.novembrī  Daugavpils kultūras pilī, demonstrēja savu aktiermeistarību teatrālo pulciņu skatē, kā arī piedalījās PKC 15.gadadienai veltītajā koncertā, kurš šogad notika 3.maijā uz Daugavpils novada kultūras centrs skatuves. Bez tam jaunieši un viņu vecāki piedalījās dažādās mākslas un foto izstāžu atklāšanā, kuras notika Centra galerijā, kur varēja iepazīties gan ar poļu, gan latviešu mākslinieku radošo darbu. Ir jāpiebilst, ka gada laikā mazajiem kluba biedriem ir tapis savs vokālais repertuārs un savs teatrālais inscenējums, kurš balstās uz Jana Bžehvas dzeju. 
Projekts “Polska chatka” arī turpmāk tiks realizēts Poļu kultūras centra sienās no 2012.gada septembra mēneša. Aicinām pamatskolas skolēnus pievienoties aizraujošajā ceļojumā poļu kultūras, vēstures un mākslas pasaulē.
Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 26 janvāris 2015 11:40 )
 

Studentu klubs „Semper Polonia”.

Daugavpils Poļu kultūras centrā jau kopš 2005. gada aktīvi darbojas Studentu klubs „Semper Polonia”. Ar savu apņemību un darbu popularizējam poļu kultūru Latvijā, it īpaši jauniešu vidū. Jaunieši piedālās gandrīz visos pasākumus, kurus organizē Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu Savienības Daugavpils nodaļa „Promieņ” – kā dalībnieks, tā arī kā organizators.  Klubā apvienojas jaunieši ar poļu saknēm, kuri mācās mūsu pilsētas universitātēs. Uz doto brīdi kluba priekšsēdētāja ir Milena Rožanska – pozītīvs un ļoti aktīvs cilvēks. Stipendiāti rūpējas par kritušo poļu leģionāru kapiem.
Mēs vēlamies darboties un mums ir daudz ideju, kuras cenšamies realizēt caur projektu uzrakstīšanu un novadīšanu.


Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 27 janvāris 2012 13:56 )
 

Bērnu teātris


Teātra pulciņš, kas darbojas Poļu Kultūras Centrā apvieno J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas bērnus un jauniešus, kas interesējās par teātri un literatūru, kā arī tos, kam patīk pavadīt laiku neformālā radošā veidā. Pulciņa vadītāja ir Daugavpils Teātra aktrise Milena Savkina (Rožanska).
Jaunākā teātra pulciņa grupa ir J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sākumskolas skolēni. 2010.gadā Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros notika pulciņa pirmā pirmizrāde, kas balstījās uz pasaku par Neglīto pīlēnu. Tai pašā laikā, kas skatuvē spēlēja aktieri, aiz aizkara veidojās ēnu teātris, kas radīja noslēpumainu noskaņu. 25.martā Starptautiskās Teātra dienas ietveros notika otrā skolēnu pirmizrāde – mūzikls, kas balstās uz pasaku par Sarkangalvīti. Visus dziesmu vārdus uzrakstīja Vecākās grupas dalībniece.
Vecākā Teātra pulciņa grupā piedalās jaunieši no  J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas pamatskolas. Viņi aktīvi iesaistās pasākumos, kas notiek Poļu Kultūras Centrā, ka arī veido patstāvīgas izrādes.
2009.gadā pulciņa dalībnieki piedalījās koncertā, kas veltīts Poļu un Latviešu Neatkarības Svētkiem un iestudēja izrādi ar nosaukumu „Autobuss uz Betlejemu” , kas bija veltīts Ziemassvētku tradīcijām.
2010.gada maijā notika koncerts, kas tika iestudēts bastojoties uz Konstatnta Ildefons Glačinska dzeju. Koncerta laikā pulciņš prezentēja izrādi „ Brīnumaini rati”.
2011.gads sākās ar uz Antuāns de Sent-Ekziperī grāmatas balstītās pirmizrādes  „Mazais princis”. Tā ir stāsts par bērnu katrā no mums, jo mēs visi esam pieauguši bērni, kas tic brīnumos un brīnās par apkārtējiem.Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 13 februāris 2020 14:49 )
 

Vokālais ansambļis


Vokālais ansambļis "Daugavas krāsas"

Vadītājs Stanislavs Jakovenko

Kolektīvs "Barwy Daugawy" tika dibināts ar mērķi pilnveidot jauniešu vokālās prasmes, to radošo potenciālu, muzikālās intereses veicināšanu, kā arī iepazīstināšanu ar poļu un latviešu autoru poēzijas darbiem.

Kolektīva repertuārā ir gan poļu, gan latviešu tautasdziesmas, kā arī pilsoniski-patriotiskās dziesmas un popmūzikas virziena dziesmas, protams kolektīvs izpilda arī reliģiskās dziesmas. Uz šodienu kolektīvā nodarbojas divas vecuma grupas: sākumskolas skolnieki, kā arī vidusskolas skolnieki un studenti.  

Vokālais kolektīvs ir kļuvis par Poļu kultūras centra gaidītu ciemiņu ne tikai koncertprogrammās un radošajos vakaros, bet arī izbraukuma pasākumos. Mūsu vokālisti patstāvīgi ir gan valsts, gan starptautiskā estrādes dziesmu konkursa dalībnieki.  Bez tam mūsu jaunieši, neskaitāmas reizes, ir kļuvuši par šī konkursa laureātiem un bija ieguvuši iespēju apmeklēt meistarklases, kuras sniedza Polijā pazīstamie izpildītāji un muzikanti.Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 05 janvāris 2018 11:51 )
 

Jauktais koris "Promieņ"


Koris „Promeņ” – pirmais radošais kolektīvs, kas izveidots vienlaicīgi ar tikko nodibināto poļu biedrību „Promeņ” 1988. gadā.
Kora izveides pirmsākumi meklējami Gaļinas Bakaļar – Čumačenko personā, kura drīz vien diriģēšanu nodeva Ģertrūdes Ķevišas rokās. Tāgād kolektīva vadītāja ir Reģīna Krukovska. Koris vairākkārt piedālijās starptautiskos projektos Polijā, brauca koncertturnejās uz Baltkrieviju un Lietuvu.
Kora dalībnieki – tie ir cilvēki brieduma gados, kas nemaz viņiem netraucē pulcēties kopā gan mēģinājumos un koncertos, gan arī interesanti pavadīt laiku. Patiesībā – tā ir īsta ģimene, kur katrs var dalīties savos priekos un bēdās. Ar poļu dziesmu, poļu tradīciju popularizēšanu šie brīnišķīgie cilvēki kopā ar savu diriģenti nes sevī lielas mīlestības un patriotisma piemēru pret savu vēsturisko Dzimteni.


Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 13 februāris 2020 14:47 )
 

Pasākumu kalendārs

< septembris 2020 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs