ckp.lv

Home Aktivitātes 2012 Starptautiskie festivāli VI Starptautiskais Poļu jaunatnes garīgās dziesmas festivāls

Starptautiskais poļu jauniešu reliģiskās dziesmas festivāls.


Jau sesto reizi Daugavpilī notika Starptautiskais poļu jauniešu reliģiskās dziesmas festivāls. Sesto reizi poļu bērni un jaunieši no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas un Latvijas satikās viesmīlīgajā Latgalē Lielā gavēņa priekšvakarā, lai kopīgā lūgšanā un dziesmā, vērstos pie Dieva.

Šoreiz festivāla programma bija daudzveidīga un piemērota tam, lai pēc iespējas lielāks pilsētas iedzīvotāju skaits varētu iepazīties ar kolektīvu radošo darbību. Dalībnieki uzstājās mūsu pilsētas katoļu baznīcās, viens koncerts notika Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas katoļu baznīcā,  divus koncertu varēja noklausīties Jēzus Sirds baznīcā, bet noslēguma koncerts bija Daugavpils novada kultūras centrā „Vārpa”. Ar savu klātbūtni festivāla koncertu pagodināja augsti godājamie ciemiņi, kā arī  pašvaldības organizāciju pārstāvji un sabiedriskie darbinieki. Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Andiņa vērsās pie festivāla dalībniekiem un organizatoriem ar apsveikuma vēstuli no Daugavpils domes priekšsēdētājas Žannas Kulakovas, kura festivālā piedalīties nevarēja, tā kā pasākumu laikā atradās oficiālajā vizītē Varšavā. Vēstulē pilsētas mērs atzīmēja Daugavpils poļu milzīgu ieguldījumu pilsētas kultūras attīstībā, kā arī izcēla aktīvo Poļu kultūras centra un Poļu biedrības „Promen” darbību. Festivāla dalībnieki, organizatori un skatītāji saņēma svētību no priestera Dmitrija, Jēzus Sirds baznīcas mācītāja. Noslēguma koncertā kolektīvi prezentēja skatītāju kritikai programmu, kura sastāvēja no reliģiskā satura dziesmām. Pirmie uz skatuvi kāpa mūsu draugi no Viļņas. Ansamblis ar nosaukums „Glorija”, kurš jau trešo reiz piedalās festivālā un katru reizi tiek sagaidīts ar sajūsmas pilniem aplausiem. „Gloriju” nomainīja vokālais kolektīvs „Kropeļki” no Krāslavas poļu skolas. Krāslavas poļi ir bieži viesi Poļu Nama rīkotajos pasākumos. Šos jauniešu labi pazīst un mīl Daugavpilī. Pēc „Kropeļki” skatītājiem bija izdevība noklausīties divu J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija muzikālo grupu uzstāšanos. Viena no grupām ir vokāli-instrumentālais ansamblis, kurš ar savu eleganto ārējo izskatu  un saviļņojošo izpildījumu savaldzināja daudzu poļu sirdis, kuri bija sanākuši skatītāju zālē.  Otrais kolektīvs ar nosaukumu „Zvaigzne”, arī diezgan labi debitēja festivālā. Pēc poļu ģimnāzijas uzstāšanās, skatuve piepildījās ar bērneļiem no Minskas. Baltkrievu poļi bija sirsnīgi sagaidīti un pat pēc to aiziešanas publika vēl ilgi aplaudēja jaunajiem izpildītajiem. Uz skatuvi atkal tieka aicināti poļi no Latvijas. Rēzeknes poļu skolas vokāli-instrumentālais ansamblis ir mūsu pastāvīgs un mīļš dalībnieks, kurš atšķiras ar savu augsto izpildījuma līmeni. Nākamā uzstājās festivāla dalībniece Oļesja Akseņonoka, kura ar savām dziesmām jau daudzus gadus priecē ne tikai Latvijas, bet arī citu Eiropas valstu skatītājus. Kā pēdējie uz festivāla skatuvi kāpa kolektīvs „Daugavas krāsas” no Daugavpils un kamerkoris no Ščecinas pilsētas Polijā, kolektīvs ar bagātu vēsturi un ar plašu koncertu ģeogrāfiju. Visi izpildītāji, gan jauni, gan mazliet vecāki, uz skatuves jutās lieliski, tā kā viss, kas notika un tika dziedāts tika darīts cēlu mērķu vadīts - dziedāt par Dievu un Dieva godam. Lūk tā pirms paša Lielā gavēņa sākuma daļa poļu, kuri ir izmētāti pa visu pasauli jau sesto reizi savācās mūsu pilsētā - Daugavpilī un mēs, organizatori ceram kā tamlīdzīgas tikšanās ir vajadzigas mums visiem.Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 02 marts 2012 19:38 )  

Pasākumu kalendārs

< novembris 2011 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs