ckp.lv

Home Aktivitātes 2018 Koncerti Koncert Niepodległości

Polijas neatkarības atjaunošanas 100. gadadienas svinības


Novembra vissvarīgākais notikums bija Polijas neatkarības atjaunošanas simtās gadadienas svinības. Pieminot vienpadsmito novembri, kas ieņem īpašu vietu visu poļu sirdīs un atmiņās, tiek rīkoti dažādi pasākumi visā pasaulē, par godu šai īpašajai dienai 1918. gadā. Tāpat kā katru gadu visā Latvijā, tā pat arī Polijā un poļi visā pasaulē atceras šīs dienas notikumus, kas atnesa Polijas neatkarību pēc 123 gadu pārtraukuma.

11. novembrī pieaugušie, bērni un jaunieši pulcējās skaisti izrotātajā Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā, lai pateiktos Dievam par brīvības dāvanu. Svēto Misi vadīja priesteris Andris Ševels, kurš vienmēr rūpējas par poļiem un ir kopā ar mums visos mūsu svētkos. Mises laikā tautas deju kolektīva "Kukulečka" dalībnieki pasniedza dāvanas un piedalījās svinīgajā gājienā. Pēc mises skanēja Polijas valsts himna. Tādējādi poļi no Daugavpils pievienojās akcijai “Dziedāsim himnu kopā”, kura paredz Polijas himnas dziedāšanu vienlaicīgi visā pasaulē.
Pēc Svētās Mises poļu savienības pārstāvji un pilsētas vadība pulcējās pie Piemiņas krusta kritušajiem poļiem Slobodkā, godinot kritušos poļu leģionārus. Klātesošie godināja karavīru piemiņu, kuri ziedoja sevi cīņā par neatkarības atgūšanu. Pēc izskanējošās himnas, virs sapulcējušo galvām pacēlās balti sarkani karogi. Ziedi un sveces izteica ne tikai mūsu pateicību, bet arī simbolizēja piemiņu un vēlmi rīkoties mūsu valstu attīstības labā.
Svētki noslēdzās 20. novembrī. Daugavpilī notika neaizmirstams muzikāls pasākums – Neatkarības koncerts "Par mūsu un jūsu brīvību", kas bija veltīts ārpus Polijas valsts dzīvojošajiem poļiem. 
Šādus neatkarības koncertus jau 10 gadus pēc kārtas organizē Varšavas sacelšanās muzejs, līdz šim laikam tika izdoti 25 izdevumi, kuros bija 120 kompozīcijas un aranžējumi un tika izveidoti apmēram 20 atsevišķi scenāriji. Šos koncertus sniedz mūziķu grupa, kuru daudzu gadu laikā kopīgi veidojuši 200 mākslinieki no Polijas, Kanādas, Austrālijas, Lielbritānijas, Ukrainas un Armēnijas. Šī gada koncerts bija daļa no Polijas starptautiskās tūres Lietuva | Latvija | Austrālija.
Ceremonijā piedalījās Polijas Republikas vēstniecības Rīgā un Polijas kontingenta Latvijā pārstāvji, kā arī viesi no Polijas un poļi no visas Latvijas: no Rīgas, Rēzeknes, Krāslavas, Jēkabpils, Jelgavas, Liepājas un Daugavpils.
Neatkarības koncerta organizētāji ir poļu un kanādiešu džeza dziedātāja un komponiste Ola Turkjeviča, kura koncerta laikā uzstājās arī kā soliste, un producents Jaceks Gurskis. Pasākumu vadīja aktieris Roberts Čebotars, kurš pirms katras dziesmas klausītājiem stāstīja interesantus un neparastus vēstures stāstus par poļu karavīriem, kuri cīnījās dažādos laikos, zem dažādiem karogiem. 
Programma sākās ar “Gaude Mater Polonia”, un turpinājās ar poļu tautasdziesmām, karavīru himnām un instrumentālām kompozīcijām. Noslēgumā izskanēja “Rota” un “Dombrovska mazureks”. Sajūsminātie klausītāji ar stāvovācijām pateicās Neatkarības koncerta veidotājiem un dalībniekiem un vēl ilgi pārrunāja koncertā radušos iespaidus.


Pēdējās izmaiņas ( Trešdiena, 28 novembris 2018 11:34 )  

Pasākumu kalendārs

< novembris 2018 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs