ckp.lv

Festivāls!


Nesen poļu tautas deju kolektīvs “Kukulečka” atgriezās no kūrortpilsētas Ivoņič-Zdrojas, kas atrodas Polijas Piekarpatu vojevodistē, kur tas piedalījās X Pasaules bērnu poļu kolektīvu festivālā. Šogad festivālā piedalījās 16 kolektīvi no 8 valstīm: Čehijas, Kanādas, ASV, Lietuvas, Moldovas, Ukrainas un Baltkrievijas. “Kukulečka” kā vienīgais kolektīvs šīgada festivālā pārstāvēja Latviju.
Poļu kolektīvs no Daugavpils ir daudzu starptautisko konkursu un festivālu pastāvīgais dalībnieks gan Latvijā, gan Polijā, tomēr pasākums Ivoņičzdrojā ieņem to starpā īpašu vietu. Šie svētki norisinās tikai reizi trijos gados, bet festivāla ietvaros visā Piekarpatu vojevodistē notiek koncerti.
Kolektīva vecākai grupai jau vairākās reizes bija iespēja uzstāties Ivoņičzdrojas galvenajā laukumā, kā arī piedalīties koncertos Rimanovzdrojā un Krosnā. Daugavpils jaunatne ar tai raksturīgu aizrautību parādīja skatītājiem ne tikai poļu tautas dejas, bet sagatavoja arī latviešu deju programmu. Jauni dejotāji no Daugavpils izrotāja svētku gājienu ar jautrām dziesmām un piedalījās svinīgajā dievkalpojumā.
Atmiņas par šo nozīmīgo notikumu vēl ilgu laiku sildīs “kukulečkas”, kuras nodos stafeti jaunākajai paaudzei. Un, iespējams, ka pēc trim gadiem viņi jau dosies uz Ivoņičzdroju, lai iekarotu pilsētas iedzīvotājus un viesus.
                                                                                                                       A.Beļnikova

Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 27 augusts 2018 11:27 )  

Pasākumu kalendārs

< augusts 2018 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs