ckp.lv

Home Aktivitātes 2018 Izstādes Wystawa prac plastycznych "Zakochane w Łatgalii"

„Iemīlējušās Latgalē…”


Š.g. 11.janvarī  Polu kultūras centra galerija tika atklata izstāde „Iemīlējušās Latgalē…”  Šis ir stāsts par talantīgām un dzīvi mīlošām Latgales gleznotājām – Vēsmu Ušpeli, Ilzi Griezāni, Viju Stupāni, Agru Ritiņu, kuras satiekas ik palaikam, lai būtu kopā, gleznotu, dalītos dzīves stāstos, bagātinātos viena no otras un radītu. Šobrīd gleznotāju apvienību sauc  „V.I.V.A.”, tas radies ceļojuma laikā uz Portugāli, no izteiciena – la viva – lai dzīvo, turklāt  izteiciena daļa sakrīt ar mākslinieču vārdu pirmajiem burtiem apvienības nosaukumā.
Katra no māksliniecēm nāk no savas vietas Latgalē – Vēsma no Maltas, Ilze no Līvāniem, Vija no Aglonas, bet Agra no Rēzeknes. Kopā tās aptver visu Latgali. Kopā veido izstādes, kopā piedalās plenēros. Vairāk nekā 10 gadu laikā ir apbraukātas dažādas vietas, izdzīvota radoša kopā būšana Latgalē, Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē, ikreiz iemācoties kaut ko jaunu un it visur vēstot stāstu par Latgali.
Mākslas vēsturniece Evija Vasilevska par apvienību teic: „Gleznotājas nereti organizē kopējas darbu izstādes ne tikai atrādot gleznas, kuras tapušas plenēros, bet arī tematiskos darbus, kuru tapšanai ir bijis iepriekš jāsagatavojas emocionāli, filozofiski jāpārdomā noteikti dzīves notikumi un ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem jāparāda sava pieredze plaknē. Tas kopumā veido katras radošās personības rokrakstu, kurš visbiežāk veidojas ilgstošā laika periodā.”
Kopīgo izstāžu skaits jau krietni pārsniedz divus desmitus un darbi ir bijuši apskatāmi Latvijā, Lietuvā un Vācijā. Regulāri gleznotāju darbus var apskatīt Latgales Kultūrvēstures muzejā, Marka Rotko mākslas centrā un  Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā darbu izstādēs.

Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 20 augusts 2018 13:16 )  

Pasākumu kalendārs

< janvāris 2018 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs