ckp.lv

Home Aktivitātes 2017 Izstādes «Unwearable imporability». Autore Lena Lumelsky

Lenas Lymelsky instalācija «Unwearable imporability».


14. decembrī  Poļu kultūras centrā tika atklāta makslienieces Lenas Lymelsky instalācija «Unwearable  imporability». 
Helēna Ļumeļskaja – apģērbu dizainere. Savu arodu apguva koledžā Izraēlā, otrā līmeņa izglītību ieguvusi Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā Beļģijā. Jau tad Helēnai izveidojās pašas skatījums par modi un apģērbu: viņas apģērbs: Demi-Couture stilā, lietas, kas tiek radītas vecajos veidos.
2011.gadā Helēna atvēra savu ateljē arī Rīgā. Šobrīd šuj ne tikai apģērbu, bet arī trikotāžas izstrādājumus un apavus. Sākotnēji Helēnas uzņēmumā strādāja tikai divi darbinieki – pati Helēna un šuvēja. Šobrīd viņas ateljē nodarbina 10 speciālistus. Lenalumelsky kolekcijas tiek tirgotas “Dover Street Market” un citos boutique stila veikalos Londonā, Tokio, Ņujorkā, Losandželosā un Parīzē. Helēnas radītie apģērbi ir oriģināli, taču tai pašā laikā tajos ir jūtami divi laika posmi.
Projekts ir veltīts modes īslaicīgumam, gaisīgumam. Kleitas ir darinātas no baltas kokvilnas, kas atgādina saburzītu papīru. Izšuvumi, kas rotā kleitas, simbolizē apģērba tapšanas procesu, darbietilpīgu un laiku patērējošu. Kleitu augšējā daļā ir detaļas, kas liecina par nepabeigtu darbu (rokas ar adatām – izšūšanas procesā, diegu spolītes, atstātas šķēres), toties kleitu pagarinātās svārku daļas jau ir pārvērtušās teju vai par tualetes papīru. Baltā krāsa netika izvēlēta nejauši – baltā šeit ir kā visa sākuma un beigu simbols. Kā balta papīra lapa, uz kuras taps pirmie uzmetumi, skices, un baltā kā atkritumos izmesta izlietota salvete. Cik gan apģērba mums ir nepieciešams? Vai vēl tiek novērtēts roku darbs? Iluzorais skaistums mūsdienu pasaulē – tēmas, kam vēlamies pievērst uzmanību ar savu instalāciju.

 

Pasākumu kalendārs

< decembris 2017 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs