ckp.lv

Home Aktivitātes 2017 Izklaides pasākumi „Treknā ceturtdiena”

„Treknā ceturtdiena”.


Polijā apmēram no XVI gadsimta tiek svinēta „Treknā ceturtdiena”. Tā ir diena, kura aizsāk pēdējo karnevāla nedēļu. Pēc tradīcijas šajā dienā katram jāapēd pieci virtuļi, kuri atnesīs labklājību viņā dzīvē. Tieši tāpēc, ne pirmo reizi, 23. februārī plkst. 17.30 Daugavpils Poļu kultūras centrā, notika pārsteidzošs kora „Promeņ” koncerts, kurā viesus gaidīja saldie, tradicionālie virtuļi.

Sievietes no kora uzstājās jaunajos tērpos, kuri pievelka skatītāju uzmanību ar unikālām krāsām un sarkanbrūnu ziediem. Neaizmirstīsim par vīriešiem, kurī arī izskatījās ļoti eleganti. Grupas locekļi uzstājās ar akompaniatoru Valentīnu Andrejevu, kā arī diriģēja Regīna Krukovska. Centrā, kurš apvieno visus Latvijā dzīvojošus poļus, skanēja viņiem tuvās dziesmas, tādas kā „Sirds mugursomā”, „Mihļa pils”, kolektīva Mazovše daiļdarbs – „Cit, cit” un daudz citu. Koncertu apskatīja katras paaudzes pārstāvji. Īpaša uzmanība jāpievērš mazākajiem bērniem, kuri, iespējams, daudzas lietas nesaprata, un tomēr vecāki iesaistīja tos poļu kultūrā no bērnības gadiem. Skatītāji aktīvi piedalījās kora uzstāšanās, aplaudējot ritmā, dziedot. Pārsteidzošs koncerta elements bija brīdis, kad vīrieši no kora aicināja sievietes no auditorijas uz deju, kamēr skanēja dziesma „Šī pēdējā svētdiena”.
Tūlīt pirms organizatoru ielūguma uz cienastu, Staņislava Januškeviča kungs prezentēja pašuzrakstīto mīlestības dzejoli, kurš mudināja aizdomāties.
Vakara gaitā mājoja ļoti patīkama atmosfēra. Katrs klātesošs šajā tikšanās varēja kaut uz mirkli jūsties kā Polijā.

Pēdējās izmaiņas ( Otrdiena, 28 februāris 2017 10:19 )  

Pasākumu kalendārs

< februāris 2017 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs