ckp.lv

Home Aktivitātes 2016 Koncerti Polijas Neatkarības gadadienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts koncerts

Polijas Neatkarības gadadienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts koncerts.


11.novembrī, kad Latvijā atzīmēja Lāčplēša dienu, Polija svin Neatkarības dienu. Šīs  datums - 1918. gada 11. novembris ir Pirmā Pasaules kara beigu simbols, Eiropas impēriju kritums un Polijas Neatkarības atgūšana pēc 123 sašķelšanas gadiem  (1795-1918).
Šos svētkus svin arī visi poļi, kuri dzīvo ārpus savas vēsturiskās dzimtenes. Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu Savienības Daugavpils nodaļa "Promeņ" sagatavoja pasākumu virkni, kas tika saistīti ar Polijas un Latvijas Neatkarības dienas svinībām. 

6. novembrī uz Kultūras pils skatuves notika svētku koncerts.  Koncertā dalību ņēma ne tikai Daugavpils mākslas kolektīvi (jauktais koris „Promeņ”, tautas deju kolektīvs „Kululečka”, vokālais ansamblis „Barwy Daugawy”), bet arī poļu kolektīvi no Rīgas, Rēzeknes, Krāslavas un Jēkabpils. Svētku koncertu ar savu klātbūtni pagodināja  Daugavpils pilsētas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, Domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe, Baltkrievijas Republikas vēstniecības Daugavpilī konsuls - Dmitrijs Konstantinovs, garīdznieki - Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcas dekāns Mihails Sivickis, Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels, Kaplavas svētā Antonija katoļu baznīcas priesteris Janušs Bulašs, Krāslavas Romas katoļu baznīcas priesteris Eduards Voroņeckis.  Apsveikuma vēstuli, kas veltīta poļiem Latvijā, no Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska nolasīja Daugavpils Būvniecības Tehnikuma direktore Ināra Ostrovska.
Šajā dienā tika lasītas vēstules no Rēzeknes un Jēkabpils novada domju  priekšsēdētājiem, kuri objektīvu iemeslu dēļ nespēja ierasties un svinīgo koncertu Daugavpilī , bet atsūtīja rakstisku veltījumu poļiem Latvijā.
Svinīgais koncerts tika piepildīts ar mīlestību un patriotismu pret savu valsti Latviju, kā arī pret savu vēsturisko dzimteni Poliju. Dažādu paaudžu poļi sākot no pašiem jaunākajiem un beidzot ar vecākiem cilvēkiem apvienojās zem tautas garīgās vienotības lozunga. Latviešu un poļu dziesmas apvienoja Daugavpilī visus Latvijas poļus, kuri šeit dzīvo, strādā, veido ģimene, dzemdē bērnus.  Tieši šis ilgi gaidītais notikums noticis naktī, tieši pēc koncerta. Vienā no jaunajām poļu ģimenēm piedzima maza poļu meitenīte!Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 28 novembris 2016 09:51 )  

Pasākumu kalendārs

< novembris 2016 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs