ckp.lv

Home Aktivitātes 2016 Starptautiskie festivāli VIII Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls.

VIII Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls.


7.februārī Daugavpilī notika VIII Starptautiskais jaunatnes poļu garīgās dziesmas festivāls, kuru kopš 2004. gada organizē Poļu kultūras centrs. Festivāls tradicionāli notiek vienu reizi divos gados, un tā dalībnieki ir vokālie kolektīvi, ansambļi un solisti no Polijas un Lietuvas, kā arī no Rēzeknes, Krāslavas un Daugavpils poļu skolām.

Visu svētdienu Daugavpils baznīcās jauniešu izpildījumā skanēja Radītāju slavinošas dziesmas, jo tieši dziedot cilvēks īpaši emocionāli var izteikt savas dvēseles stāvokli un to paust klausītājiem. 
Katrā draudzē pēc Sv. Mises tika organizēts festivāla dalībnieku koncerts. Jāatzīmē, kā šajā gadā pasākums notika ne tikai Daugavpilī, bet arī Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīcā, kur savu sniegumu rādīja divi mūsu pilsētas bērnu kolektīvi.
Svētdienas pēcpusdienā visi festivāla dalībnieki
sapulcējās Daugavpils novada kultūras namā uz noslēguma koncertu. Klausītāji varēja baudīt Gdaņskas Stanislava Monjuško vārdā nosauktās Muzikālās akadēmijas absolventa Radoslava Blonkas, kora „Gloria” no Lietuvas, kolektīva „Pro Arte” no Polijas, Daugavpils poļu kultūras centra vokālā kolektīva „Barwy Daugawy”, Krāslavas grāfa Plātera poļu pamatskolas vokālā kolektīva „Kropelki”, Daugavpils poļu valsts ģimnāzijas bērnu kora, Rēzeknes poļu valsts ģimnāzijas vokālā kolektīva, solistes Kornēlijas Lapkovskas, kā arī trio (J.Peceviča, A.Lapinska, T.Larionova) sniegumu.

Festivāla noslēgumā dalībniekus un viesus uzrunāja Daugavpils Domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Jānis Dukšinskis, Domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe, Daugavpils dekanāta dekāns Mihails Sivickis  un Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels. Visi jaunie vokālisti saņēma diplomus, balvas un kalendārus ar festivāla logotipu.
PKC pateicas Daugavpils pašvaldībai un Polijas Republikas vēstniecībai Rīgā par finansiālo un organizatorisko atbalstu. Dalībnieki ar nožēlu atvedījās uz diviem gadiem līdz nākamajam festivālam, un, lai sirdīs ilgāk saglabātu brīnišķīgo kopības sajūtu un draudzības atmosfēru, Poļu kultūras centrs aicina pilsētniekus uz fotoizstādes „Festivāls. Post skriptum.” atklāšanu 11.februārī plkst. 16:00 (Varšavas ielā 30).
Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 08 februāris 2016 14:39 )  

Pasākumu kalendārs

< februāris 2016 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs