ckp.lv

Jaungada balle poļu bērniem

Poļus droši var uzskatīt par tautu, kura mīl svētkus, ievēro tradīcijas, ciena senās paražas. Veco laiku ieražas īpaši tās, kuras ir saistītas ar pagānu rituāliem, sen ir zaudējušas savas maģiskās vērtības kļūstot par spilgtu pagātnes reliktu, un spēles elementu. Saikne ar tradīcijām pastiprināti tiek sajusta svinot tieši baznīcā atzītos svētkus – Ziemassvētkus, Lieldienas, Kristus Miesas un Asiņu svētkus, kuru laikā tiek rīkotas procesijas. 31.decembrī pirms paša Jaunā gada pēc katoļu kalendāra tiek svinēta Sv. Silvestra diena, ar kuru tiek atvērts baļļu un maskarādes laiks, kad apkārt valda trokšņainas kompānijas, kuras neiztiek bez dejām, rotaļām un bagātīgiem cienastiem.
Ievērojot tradīciju, Poļu kultūras centrs, ar poļu biedrības „Pormieņ” atbalstu un ciešu Poļu ģimnāzijas sadarbību, organizēja mūsu pilsētas poļu bērniem jautros karnevāla svētkus. Bērnus izklaidēja Poļu kultūras centra radošo kolektīvu dalībnieki – teatrālā studija „Smaidīga varavīksne” (režisore Milena Rožaņska), ansambļa „Daugavas krāsas” vokālisti (diriģente Jūlija Peceviča), kā arī Rasitas Titkovas baleta studijas jaunās dejotājas.
Karnevāla laiks turpināsies līdz pat Lielā Gavēņa sākumam un tiks noslēgs ar vētrainu jautrību no otrdienas uz „pelnu” trešdienu. Lai dzīvo karnevāls!

 

Pasākumu kalendārs

< janvāris 2014 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs