ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 Konkursi Daiļlasīšanas konkurss "Juliāns Tuvims bērniem"

Daiļlasīšanas konkurss sākumskolas skolēniem “Juliāns Tuvims bērniem”

2013. gadā tiek atzīmēta sešdesmitā poļu dzejnieka Juliana Tuvima piemiņas gadadiena un simtā gadadiena kopš viņa debijas dzejā ar publikāciju „Lūgums” avīzē „Varšavas kurjers”. Polijas Saeima šo gadu ir pasludinājusi par J.Tuvima piemiņas gadu, pamatojot to šādi: „Abas gadadienas ir iemesls tam, lai mēs visi atcerētos un godinātu šo vareno dzejnieku, kurš daudzās poļu paaudzēs ir veidojis valodu, iztēli un sociālo jūtību, tajā pašā laikā mācot, ka, par spīti visam, ikdienas dzīvē ir jāprot saglabāt humora izjūtu un optimismu.”

J.Tuvims ir vairāk nekā simts dzejoļu autors, kā arī neskaitāmu satīriska rakstura darbu, feļetonu un dziesmu tekstu autors, kuri savu popularitāti nav zaudējuši līdz pat mūsdienām. J.Tuvims bija viens no populārākajiem bērnu dzejoļu autoriem, radot tādus dzejas klasikas darbus kā „Lokomotīve”, „Putnu radio” u.c.
Arī Daugavpils poļu kultūras centra darbinieki, organizējot vairākus kultūras pasākumus, atzīmēja cienījamā mākslinieka atceres dienas. 19. aprīlī Poļu Namā notika J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas jaunāko klašu skolēnu retorikas konkurss. Konkursa dalībnieki pārsteidza ar izvēlētā repertuāra daudzveidību un augsto sagatavotības līmeni. Atbalstu priekšnesumu sagatavošanā sniedza viņu pedagogi – skolotājas Lidija Lapkovska, Terēza Timofejeva, Joanna Šostaka, kā arī, protams, vecāki.
J.Tuvima dzejas valstībai atbilstošu noskaņojumu Poļu Namā palīdzēja radīt PKC teātra grupas (vadītāja Milēna Rožanska) priekšnesums „Putnu radio.”
Retorikas konkursa līmenis bija ļoti augsts, tāpēc žūrijai, kurā piedalījās Dmitrijs Ivanovs (aktieris, režisors, mākslinieks), Locija Babule (poļu ģimnāzijas bibliotekāre) un Anastasija Beļņikova (dzejniece, teātra grupas „Radošā prizma” dalībniece), bija grūti izšķirties, kuram no dalībniekiem piešķirt augstāko novērtējumu un uzvaru konkursā.
Laikā, kad žūrija apsprieda rezultātus, dalībnieki, kas nemierīgi gaidīja konkursa rezultātus, tika cienāti ar garšīgu tēju un PKC sarūpēto cienastu.


Konkursa rezultāti:

Jaunākā grupa (1. klase):
I. vieta – Arturs Čitalkins;
II. vieta - Violeta Golovāne;
III. vieta – Vitauts Galvans.

Vidējā grupa (2. klase):
I. vieta – Kornelija Lapkovska;
II. vieta – Nikol Linkeviča;
III. vieta – Sofija Saveljeva.
Diplomus par oriģinālāko daiļdarba interpretāciju ieguva: Aleksanra Kalinina un Sofija Medvedeva.

Vecākā grupa (3-4 klase):
I.vieta – Lana Volodko;
II. vieta – Olģerd Raščevski;
III. vieta – Vlada Šarko.
Diplomu par oriģinālāko daiļdarba interpretāciju ieguva Adam Kazačonoks.Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 25 aprīlis 2013 12:23 )  

Pasākumu kalendārs

< aprīlis 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs