ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 izstādes Leldes Šabuninas gleznu izstāde "Tauriņa pieskāriens"

Tauriņu pieskāriens Leldes Šabuņinas gleznās un poļu kultūras centra mākslas galerijā


10. aprīļa pēcpusdienā, neraugoties uz drūmajiem un lietainajiem laika apstākļiem dabā, Daugavpils poļu kultūras centrā virmoja pirmās pavasara vēsmas! Ar saviem krāšņajiem un pozitīvu krāsu piepildītajiem darbiem PKC apmeklētājus priecēja Lelde Šabuņina ar personālizstādi „Tauriņa pieskāriens...”

Tauriņš – centrālais izstādes elements, kas, košās krāsās un formās ietērpts, ietver sevī, atspoguļo un izspēlē ikviena darba dziļāko būtību. Tauriņi mākslinieces darbos ir sapņi, sapņi, kas ir daļa no viņas pašas, daļa no viņas dzīves un dziļākās būtības! Māksliniece, sieva un trīs bērnu māte Lelde Šabuņina uzskata, ka tieši tauriņi ir neaprakstāmas pievilcības un mainības simbols, kas ik brīdi pārtop arvien jaunā veidolā. Viens liegs spārnu vēziens un mūsu acu priekšā tiek uzburta jauna krāsu buķete!

Tikpat krāšņas krāsas un neparasts rotaļīgums, kas mijas ar dziļu pārdomu tematiku, valdīja arī PKC izstāžu zāles atmosfērā – ikviens darbs izsauca emocijas, lika domāt, arī sapņot! Bet dzīvesprieku un pavasarīgu noskaņu izstādes atklāšanā ienesa Božēnas Rakickas, PKC audzēknes, sagatavotais priekšnesums – krāšņais pavasara tauriņš melodiskas mūzikas pavadībā ikvienu no apmeklētājiem priecēja ar deju, izjustu un nebēdnīgu, mierīgu un rotaļīgu reizē. Gluži kā īsts tauriņš! 

Mēs ticam, ka apmeklētājus iepriecināja ne vien kvalitatīvie mākslinieces darbi, kas veidoti dažādās tehnikās – akrila, eļļas un jauktā, bet arī omulīgā atmosfēra PKC, simboliskie suvenīri tauriņu formā, kas vēl ilgi radīs izstādes klātesamības sajūtu, kā arī, protams, cerība, ka kaut uz mirkli esam paātrinājuši pavasara iestāšanos! 

„Tiek uzskatīts, ka tauriņš dzīvo tikai vienu dienu, bet tā ir viņa laimīgā diena” – tā māksliniece izstādes atklāšanā. Pārfrāzējot, gribas novēlēt – mācieties no tauriņiem un esiet laimīgi katru dienu! 

Izstāde Daugavpils poļu kultūras centrā (Varšavas iela 30) apskatāma līdz aprīļa beigām. Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 12 aprīlis 2013 10:37 )  

Pasākumu kalendārs

< aprīlis 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs