ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 Izrādes Starptautiskās teātra dienas

„Sniega karaliene” Daugavpils poļu kultūras centrā


21. martā Daugavpils poļu kultūras centrs visus interesentus un teātra mākslas baudītājus aicināja uz PKC teātra grupas „Radošā prizma” (vadītāja Milēna Rožanska) iestudēto izrādi „Sniega karaliene”.

Iestudējums „Sniega karaliene” pēc dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem tapis Starptautiskās teātra dienas ietvaros, ko pasaulē atzīmē 27. martā. Šogad PKC un jaunie mākslinieki no teātra grupas „Radošā prizma” bija parūpējušies, lai izrādi varētu baudīt ikviens interesents, demonstrējot to trīs reizes divu dienu laikā. Pirmizrādi iestudējums piedzīvoja 20. martā plkst. 12:00, galvenokārt pulcinot uz to J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas jaunāko klašu skolēnus, bet 21. marta pēcpusdienā skatītāju zāli pildīja poļu skolas vecāko klašu skolēni. Protams, plašu ievērību izpelnījās arī 21. marta vakara iestudējums, ko apmeklēt tika aicināts ikviens interesents.

Neskatoties uz saspringto uzstāšanos un mēģinājumu grafiku, jaunieši parādīja izcilu sniegumu – azartiskā un pārliecinošā jauno mākslinieku skatuves spēle neatstāja vienaldzīgos! Jaunieši izdzīvoja un emocionāli spilgti izspēlēja ikvienu tēlu, ikvienu raksturu, izjuta skatītāju noskaņojumu un parādīja augstas klases teātra mākslu. Ir patīkami baudīt izrādi, ja jūti, ka aktieris spēlē tev personīgi, ja jūti, kā viņš tevi uzrunā un atver tev citu pasauli – mākslas un teātra, šoreiz arī pasaku un sniega karalienes valstību! Ir apbrīnojami, cik perfekti salīdzinoši īsā laikā jaunie aktieri lika izjust visdažādāko un pretrunīgāko emociju gammu arī uz savas ādas – visskaistākās un cēlākās jūtas mijās ar viszemiskākajām un skaudrākajām atskārsmēm. Lieliska aktieru spēle un lieliska režija!

Jāatzīmē, ka izrādes režisore un teātra grupas „Radošā prizma” vadītāja ir poļu skolas absolvente un Daugavpils teātra aktrise Milēna Rožanska, kura jau vairāk nekā trīs gadus ir uzņēmusies rūpes par jauno aktieru sagatavošanu un skološanu PKC. Teātra studijā bērni un jaunieši gūst iemaņas aktierspēlē, apgūst runas un skatuves mākslu, kā arī iepazīst pasaules teātra šedevrus, protams, vislielāko uzmanību veltot tieši poļu teātra klasikai. Jāatzīmē, ka visas izrādes tiek iestudētas poļu valodā, tādējādi dodot iespēju Daugavpilī dzīvojošajiem poļiem baudīt kvalitatīvus priekšnesumus arī viņu dzimtajā valodā.
Paldies M.Rožanskai un teātra grupai „Radošā prizma” par izcilo izrādi! Vēlam panākumus un izdošanos arī turpmākajā radošajā darbībā!


Pēdējās izmaiņas ( Pirmdiena, 25 marts 2013 12:05 )  

Pasākumu kalendārs

< marts 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs