ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 izstādes Rasmas Kazias ilustrāciju no dzejoļu krājuma "Mana pasaule" izstāde

Rasmas Kazias izstādes atklāšana


14. martā Daugavpils poļu kultūras centrā notika Rasmas Kazias ilustrāciju no dzejoļu krājuma „Mana pasaule” izstādes atklāšana. Jaunā un talantīgā sieviete ir ne tikai profesionāla māksliniece, bet arī dzejniece, tieši tādēļ izstādes atklāšanā skanēja Rasmas sacerētā dzeja viņas pašas un PKC Studentu kluba dalībnieču – Milēnas, Danas un Anastasijas – izpildījumā. Viņas ar apbrīnojamu sirsnību prezentēja dzejā ieliktās domas par mīlestību, dzīvi un to, ko izjūt katrs jaunietis sava dzīves ceļa sākumā. 

Rasma stāsta par sevi:  

„Mani sauc Rasma. Esmu dzimusi 1987. gadā Alūksnes rajonā.

Māksla līdzās ir bijusi visu laiku. Esmu pabeigusi Jaunannas Mūzikas un Mākslas skolu Liepnas filiāli, vēlāk viss ceļš ieplūda mākslas virzienā kas tika aizsākts Rēzeknes Mākslas vidusskolā. Turpināju mācības Daugavpils Universitātē Mūzikas un mākslas fakultātē, iegūstot bakalaura grādu Mākslā. Šobrīd studēju maģistra programmā Māksla ar novirzienu Grafikā Daugavpils Universitātē.

Savu iekšējo pasauli es ielieku gan zīmējumā, gan gleznojumā, grafikā, kā arī dzejas rindās, kas savukārt pārtop ilustrācijās. Manu uzmanību piesaista abstrakcionisms. Šādā stilā cenšos izteikt savas iekšējās emocijas. Starp melnbalto toņu gammām iezogas arī spilgtāki krāsu akcenti. Klusinātie toņi parāda manu mierīgo raksturu, kurā iemirdzas kāda noslēpusies dzirksts.

Izstāde „Ilustrācijas no dzejoļu krājuma „Mana pasaule” skatītājam piedāvā veidot savu stāstījumu par kādu situāciju, jo šīs ilustrācijas ir mans redzējums un pārdzīvojums. Tiklīdz tās redz kāds cits, rodas citas sajūtas un gluži cits redzējums.”

Izstāde Daugavpils poļu kultūras centrā (Varšavas 30) skatāma mēnesi no tās atklāšanas brīža.  
Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 15 marts 2013 12:37 )  

Pasākumu kalendārs

< marts 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs