ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 Koncerti Koncerts-tīkšanas "Trekna ceturtdiena"

Koncerts – tikšanas „Treknā ceturtdiena”

Treknā ceturtdiena kristīgajā tradīcijā ir pēdējā ceturtdiena pirms Pelnu trešdienas, kas iezīmē Lielā gavēņa sākumposmu. Tas ir aizraujošs un skaļš pasākums, līdzīgs Meteņiem. Trekno ceturtdienu Polijā un dažos Vācijas reģionos atzīmē ar krāšņu karnevālu. Saskaņā ar poļu tradīcijām, šajā dienā nedrīkst ievērot mērenību ēšanā, tāpēc galdā parasti tiek celti garšīgi pīrādziņi ar marmelādes pildījumu (tradicionālajā variantā), bet iespējami dažādi pildījuma veidi – ar glazūru, riekstiem, iebiezināto pienu, vārītu krēmu u.tml. Pastāv uzskats, ka treknajā ceturtdienā jāapēd vismaz viens pīrādziņš, jo tādējādi var iemantot veiksmi visam nākošajam gadam.

Treknā ceturtdiena iezīmē laiku, kad notiek pēdējās izklaides un balles, kas noslēdzas līdz ar Pelnu trešdienu. Jāatzīmē, ka, lai arī treknā ceturtdiena paredz treknu ēdienu baudīšanu, saskaņā ar tradīcijām, šajā dienā ir jāatturas no gaļas ēdieniem, tā vietā dodot priekšroku citu kalorijām bagātu ēdienu baudīšanai. Arī vārds „carnavale” brīvā tulkojumā no latīņu valodas nenozīmē neko citu kā „atvadas no gaļas”.
Daugavpils poļu kultūras centrā „Treknās ceturtdienas” ietvaros notika tradicionālais koncerts-tikšanās, kas pulcināja plašu un daudzveidīgu auditoriju. Brīnišķīgu uzstāšanos kopā ar saviem audzēkņiem bija sagatavojusi vokālā pedagoģe Viktorija Cīrule, kura pilsētas mērogā iemantojusi plašu atpazīstamību. Pasākuma publika ar aplausiem sagaidīja Šopēna un Moņuško, Grīga un Alabjeva, Oginska un Mocarta skaņdarbus Maksima Krilova, Jeļenas Gedzjūnes, Alīnas Aleksejevas, Beātes Ščolokas, Anastasijas Nikolajevas, Olgas Breščas un Renātes Vanagas izpildījumā.

Pēdējās izmaiņas ( Piektdiena, 08 februāris 2013 15:40 )  

Pasākumu kalendārs

< februāris 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs