ckp.lv

Home Aktivitātes 2013 Koncerti Koncert Kolęd "Na anielską nutę"

Ziemassvētku pasākumu maratons poļu kultūras centrā.


Gribas, lai baltā pasaulē
balti sniegi snieg,
Un pa baltiem lielceļiem
balti cilvēki iet.
Un, lai baltos cilvēkos
baltas domas dzimst.
Un, lai baltās darbdienās
balti svētki ir.
/I.Ziedonis/     Lai arī decembris ir klusais, brīnuma atnākšanas gaidīšanas laiks, tomēr pasākumu klāsts poļu kultūras centrā nav sarucis. Vienīgā atšķirība – tie iezīmējas ar mierīgu, svētīgu un ģimenisku atmosfēru, bez skaļām ārišķībām un plašas ažiotāžas! Decembra mēnesis ir kopā sanākšanas, piedošanas un sevis meklēšanas un atrašanas laiks arī te, Daugavpils poļu kultūras centrā!
    Svētku gaidīšanas laiku atklāja sirsnīgā gaisotnē organizētā Rišarda Stankeviča, Latvijas Poļu savienības vadītāja, foto izstāde, kam sekoja poļu kultūras centra darbinieku organizētās aktivitātes pilsētas bērniem „Rūķu namiņā”. Bet Ziemassvētku laiks poļu kultūras centrā tika iezīmēts ar Ziemassvētku pasākumu virkni, kas veltīti gan centra darbiniekiem, gan viesiem un audzēkņiem, gan visai Daugavpils un Latvijas poļu kopienai.
    21. decembra pēcpusdienā Daugavpils poļu kultūras centrs organizēja Ziemassvētku pasākumu, kura laikā sveica savus mazākos audzēkņus – J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnus, kuri ne tikai apmeklē „Poļu namiņa” organizētās nodarbības un dejo kolektīvā „Kukuļečka”, bet arī veido nākošo Latvijas poļu paaudzi. Bet dienas noslēgumā silti pateicības vārdi tika teikti arī Studentu kluba dalībniekiem, kolektīva „Kukuļečka” vecākajam sastāvam un ikvienam, kurš ar savu darbību popularizē un sekmē poļu kultūras attīstību Daugavpils, Latvijas un pasaules mērogā.
    Īpaši sirsnīgs un skanīgs izvērtās 28. decembra Ziemassvētku dziesmu koncerts Daugavpils poļu kultūras centrā, kura laikā skatītājus priecēja gan pašmāju mūziķi, gan viesi no Polijas. Koncerta laikā tika izpildītas gan populāras Ziemassvētku dziesmas, kas zināmas visā pasaulē, gan tieši poļu kultūrai raksturīgas melodijas. Koncertu atklāja bērnu duets no J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, kurš izpelnījās atzinīgus vārdus arī no Polijas viesiem.
    Skanīgus priekšnesumus bija sagatavojuši arī koris „Promieņ” Ģertrūdes Kevišas vadībā (klaviermeistare – Ināra Zdanovska), vokālais ansamblis „Daugavas krāsas” Anžellas Pacevičas vadībā un jaunā solo māksliniece Oļesja Aksenoka, kura zināšanas mūzikas jomā papildinājusi arī pie profesionāļiem Polijā. Skatītāju sajūsmu izpelnījās Oļesjas izpildītā dziesma „Baltā zvaigznīte” (Biała gwiazdka), kurai muzikālo pavadījumu uz ģitāras spēlēja pats Latvijas Poļu savienības vadītājs R.Stankevičs.
Pasākuma apmeklētājus uzrunāja arī mācītājs, kurš svētīja visus klātesošos un pauda domu, ka negatīvos notikumus pasaulē mēs varam vērst uz labu, mainot tos un mainot sevi. Lai to izdarītu, ir jāmainās pašiem, jāatbrīvojas no ļaunuma sevī, neizgāžot to pār citiem.
    Organizējot kultūras pasākumus, poļu kultūras centra darbinieki vienmēr ir veidojuši ciešu sadarbību gan ar Polijas vēstniecību un dažādām organizācijām, gan ar pašiem poļu kultūras nesējiem un popularizētājiem no Polijas. Arī šis koncerts nebija izņēmums – skatītājus patīkami pārsteidza puišu trio no Polijas, kuri tradicionālās Ziemassvētku dziesmas izpilda daudz neierastākā un mūsdienīgākā, populārākā versijā. Puišu atraktivitāte uz skatuves, skanīgās dziesmas un patiesais prieks būt šeit, Daugavpils poļu kultūras centrā, raisīja patīkamas emocijas ikviena skatītāja sirdī. To apstiprināja arī skaļās ovācijas un aplausu vētras pēc katras dziesmas.
    Puiši arī pastāstīja, ka nāk no daudzbērnu ģimenes, kur dziesma un mūzikas mīlestība iet caur paaudzēm, tāpēc nav pārsteigums, ka arī viņi darbojas grupā un ar saviem priekšnesumiem ir apceļojuši tuvas un tālas valstis. Pārsteidza ne tikai dziesmu izpildīšanas maniere, bet arī tas, cik virtuozi un profesionāli jaunieši valda pār visdažādākajiem mūzikas instrumentiem, sākot no tradicionāliem un visiem labi zināmiem līdz pat pašu rokām darinātiem.
    Sirsnīgā un ģimeniskā gaisotnē ir aizritējusi Ziemassvētku pasākumu sērija Daugavpils poļu kultūras centrā. Novēlam, lai svētku sajūtas, kas visas šīs dienas virmoja gaisā, piepilda arī Jūsu sirdis!
    Sagatavoja: Agnese Poikāne, Daugavpils Universitātes studente, Daugavpils poļu kultūras centra praktikante.

Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 03 janvāris 2013 16:16 )  

Pasākumu kalendārs

< janvāris 2013 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs