ckp.lv

Home Aktivitātes 2012 Izstādes Monikas Ekiertas Jezusekas (Vengoževo, Polija) fotoizstāde „Čuksti un kliedziens”

Monikas Ekertes Jezusekas no Polijas fotogrāfiju izstāde.


15.martā Poļu Nama galerijā tika atklāta mākslinieces, Lauksaimniecības Universitātes absolventes Monikas Ekertes Jezusekas no Polijas pilsētas Vengoževas, gara darbu - fotogrāfiju izstāde, zem nosaukuma „Čuksti un kliedziens”.


Šoreiz izstādes atklāšana notika neparastā veidā. Dažas minūtes pārsteigtie viesi vēroja teatrālo dejas priekšnesumu, kura laikā it kā atdzīvojās un izkāpa no Monikas gleznām viņas darbu varoņi.  Pēc tā, kad aktieri bija pabeiguši savu kompozīciju un aicināja atnākušos mākslas cienītājus galerijā, tie neatstāja telpas, bet ar savu klātbūtni ieviesa savdabīgu dekorācijas elementu.
Monikas Ekerte Jezuseka savu pirmo fotoaparātu bija saņēmusi no tēva 16.gadu vecumā un neskatoties uz to ka nodarbojas ar fotografēšanu jau vairāk nekā 20.gadu garumā, tikai dažus gadus atpakaļ  pārliecinājās uzskatā, ka tieši šis radošais darbības veids viņai der vislabāk. Digitālās fotogrāfijas parādīšanās dāvāja mūsdienu fotogrāfiem neierobežotas iespējas sevis realizēšanā un sava pasaules redzējuma izpausmē. Izrādās, ka zīmēšanu un gleznošanu var savienot un radīt neprastu pasauli, kura ir līdzīga teātrim. Māksliniece stāsta, ka idejas fotogrāfijām rodas no dzīves, pēc tam, pateicoties intuīcijai, pārtop dažādos tēlos. Monika neierobežo savu fantāziju radot telpu, kurā arī ievieto savu bilžu varoņus. Galvenā tēma, kura kā sarkans dzijas pavediens vijas visos darbos ir cilvēki. Skaisti un neglīti, jauni un veci, iepīti ikdienas dzīves dažādos, dažreiz pat šokējošos brīžos, iestinguši kā stop -kadros dzīves mirkļos. Skatītājs it kā slepus novēro intīmus vai pat triviālas situācijas redzot iesaldētos uz visiem laikiem čukstus un kliedzienus. Monika stāsta cilvēku stāstus ar fotogrāfiju palīdzību, bet cilvēks un viņa iekšējā pasaule ar visiem pārdzīvojumiem, strīdiem, jautājumiem un atbildēm - viss tas ir māksliniecei neizsmeļams iedvesmas avots. Monika gatavo savu varoņu kostīmus, modelē apkārtni. Varonis - tā ir viņa pati, viņas tuvie un paziņas. Ir jāatzīmē, ka pārsvarā Monikas darbus var ieraudzīt viņas interneta blogā. Piedalīties darbu izstādēs,  jaunā māksliniece sāka pavisam nesen. Daugavpilī notiek pirmā un mēs ceram, ka tā nebūs pēdējā viņas  izstāde ārzemēs.
Aicinām visus kreatīvās mākslas cienītājus apmeklēt Poļu kultūras centru un izbaudīt neparastus Monikas Ekertes Jezusekas darbus. Izstāde „Čuksi un kliedziens” būs apskatāma līdz 15.aprīlim.


Pēdējās izmaiņas ( Trešdiena, 21 marts 2012 15:45 )  

Pasākumu kalendārs

< marts 2012 >
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Fotogalerija


partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs